Představení po děti – pohádky

Představení pro děti s živou muzikou se stylovou kapelou Rybníkáři

utopene_dejiny NOVINKA! UTOPENÉ DĚJINY, aneb O rybníkáři Kubovi a bábě Slepičkové pro malé i velké diváky

Vodníci sehráli v našich dějinách velmi významnou roli. Jenže jak se na hastrmany přestalo věřit, zapomnělo se i na jejich slavné činy a události, které by se bez vodníků staly úplně jinak nebo se dokonce nestaly vůbec. Díky divadelně-hudební skupině Rybníkáři se můžete s těmito utopenými dějinami seznámit a zjistit jak to tenkrát bylo, když se stará bába Slepičková rozhodla pojmout za muže mladého chasníka Kubu Krčína. A že se do začátků Kubovy rybníkářské kariéry zamotal i malý vodníček Bedříšek Smetanů a jeho maminka vodnice Barborka a její kouzla? To už se tak v utopených dějinách stávalo.

Představení bylo oceněno za hudbu a scénář na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2018  Délka pořadu: 50 minut.

vodnicka_skola

VODNICKÁ ŠKOLA pro malé i velké diváky

Neobvyklé divadelní představení, v němž se ocitnete přímo ve vyučování opravdové školy a stáváte se spolužáky dvou vodníků. Dušičková a Puškvorecký ovšem nejsou zrovna premianti a potřebovat budou vaši pomoc nejen v hodině přírodovodovědy, cizího jazyka nebo tělocviku. Nebudete se nudit ani o školní přestávce, kdy se Dušičková s Puškvoreckým pouštějí do lecjakých školáckých kousků.

Představení bylo oceněno za scénář na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2009   

Délka pořadu: 55 minut.

vodnici_karneval

VODNICKÉ VYPRÁVĚNÍpro malé i velké diváky

Od jihočeských rybníků pocházejí tři vodníci, kteří se nehodlají smířit s tím, že na ně děti i dospělí málem už nevěří. Takový vodník, to není jen tak někdo, ten dokáže věcí, že údivem nezavřete pusu. Uvidíte, co se stane, když se vodník zamiluje a co teprve, když se zamiluje vodnice! Potápěči, plavci a u břehu ráchající se drobotino, dávejte velký pozor, vodníci jsou skuteční, praví a už se na vás těší.

Představení bylo oceněno na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2017 cenou dětského diváka, cenou za hudební provedení a cenou za ženský pěvecký výkon pro Věrku Studenou. Dále obdrželo cenu za kontakt s divákem na festivalu MINITEÁTRO 2010.

Délka pořadu: 55 minut.

 

cesta_za_snem

CESTA ZA SNEMpirátská pohádka pro malé i velké diváky

Ženská na palubě nosila vždycky smůlu, to ví dobře každý námořník. A proto se odvážná dívka, která chce plout na pirátské lodi musí přestrojit za plavčíka. Svojí odvahou ukáže, že kdo chce jít za svým snem, nemusí zrovna hledat poklad, a přesto získá pravé bohatství.

Představení bylo oceněno za hudební provedení na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2015.

Délka pořadu: 55 minut.

 

Cesta_do_Betlema

 

„CESTA DO BETLÉMA S RYBNÍKÁŘI“ – adventní pohádkové vyprávění pro malé i velké diváky

Advent je sice časem rozjímání ale když se chce mladá holka vdávat, zamotají se touhy po lásce i do příprav na Vánoce. Taková holka v touze zajistit si ženicha, lomcuje březovým keřem, buší do kurníku, honí po návsi kdejakého psa a snaží se spojit s magickými silami. Známé i neznámé, vážné i veselé vánoční zvyky koledování a písničky vás čekají v pohádkovém vyprávění „Cesta do Betléma“ s hudebně-divadelní skupinou Rybníkáři.

Délka pořadu: 55 minut. 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FIMFÁRUM – představení pro děti a rodiče a pro první i druhý stupeň ZŠ
Loutková úprava Františka Xavera Watzla na motivy pohádky Fimfárum ze slavné stejnojmenné knížky Jana Wericha. Příběh najivního kováře, potrestané nevěrné ženy, nadutého prvního lokaje, hloupého knížete pána a neobvyklého sousoší uprostřed malé vesničky Nejdedále. Poučný příběh plný ironie a nadsázky s tak typickým werichovským humorem moudrého klauna.
Hraje divadelní sdružení ve složení František Xaver Watzl a Jirka Krška Kolumbus. Hudební doprovod Jirka Krška – kytara a heligonka
Videoukázku z představení Fimfárum naleznete ZDE
Představení FIMFÁRUM bylo oceněno za herecký výkon Františka Watzla a dále za hudební provedení na divadelním festivalu MINITEÁTRO Havířov 2014.

Cena představení je stanovena dohodou – Kontaktujte nás na tel: 608232505 a určitě se domluvíme na vzájemné spolupráci.

Fotogalerii z našich pořadů a pohádek naleznete ZDE

Další naše nabídka od Rybníkářů:
KARNEVALY a tematické pořady pro děti

Ke staženíRYBNÍKÁŘI – nabídka programů pro děti