Představení pro děti – POHÁDKY od Rybníkářů – FOTOGALERIE

UTOPENÉ DĚJINY, aneb O rybníkáři Kubovi a bábě Slepičková

Vodníci sehráli v našich dějinách velmi významnou roli. Jenže jak se na hastrmany přestalo věřit, zapomnělo se i na jejich slavné činy a události, které by se bez vodníků staly úplně jinak nebo se dokonce nestaly vůbec. Díky divadelně-hudební skupině Rybníkáři se můžete s těmito utopenými dějinami seznámit a zjistit jak to tenkrát bylo, když se stará bába Slepičková rozhodla pojmout za muže mladého chasníka Kubu Krčína. A že se do začátků Kubovy rybníkářské kariéry zamotal i malý vodníček Bedříšek Smetanů a jeho maminka vodnice Barborka a její kouzla? To už se tak v utopených dějinách stávalo.
Představení bylo oceněno za hudbu a scénář na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2018
Délka pořadu: 50 minut.

VODNICKÁ ŠKOLA

Neobvyklé divadelní představení, v němž se ocitnete přímo ve vyučování opravdové školy a stáváte se spolužáky dvou vodníků. Dušičková a Puškvorecký ovšem nejsou zrovna premianti a potřebovat budou vaši pomoc nejen v hodině přírodovodovědy, cizího jazyka nebo tělocviku. Nebudete se nudit ani o školní přestávce, kdy se Dušičková s Puškvoreckým pouštějí do lecjakých školáckých kousků.
Představení bylo oceněno za scénář na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2009
Délka pořadu: 55 minut.

VODNICKÉ VYPRÁVĚNÍ

Od jihočeských rybníků pocházejí tři vodníci, kteří se nehodlají smířit s tím, že na ně děti i dospělí málem už nevěří. Takový vodník, to není jen tak někdo, ten dokáže věcí, že údivem nezavřete pusu. Uvidíte, co se stane, když se vodník zamiluje a co teprve, když se zamiluje vodnice! Potápěči, plavci a u břehu ráchající se drobotino, dávejte velký pozor, vodníci jsou skuteční, praví a už se na vás těší.
Představení bylo oceněno na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2017 cenou dětského diváka, cenou za hudební provedení a cenou za ženský pěvecký výkon pro Věrku Studenou. Dále obdrželo cenu za kontakt s divákem na festivalu MINITEÁTRO 2010.
Délka pořadu: 55 minut.

CESTA ZA SNEM – pirátská pohádka

Ženská na palubě nosila vždycky smůlu, to ví dobře každý námořník. A proto se odvážná dívka, která chce plout na pirátské lodi musí přestrojit za plavčíka. Svojí odvahou ukáže, že kdo chce jít za svým snem, nemusí zrovna hledat poklad, a přesto získá pravé bohatství.
Představení bylo oceněno za hudební provedení na festivalu MINITEÁTRO Havířov 2015.
Délka pořadu: 55 minut.

FIMFÁRUM

Loutková úprava Františka Xavera Watzla na motivy pohádky Fimfárum ze slavné stejnojmenné knížky Jana Wericha. Příběh najivního kováře, potrestané nevěrné ženy, nadutého prvního lokaje, hloupého knížete pána a neobvyklého sousoší uprostřed malé vesničky Nejdedále. Poučný příběh plný ironie a nadsázky s tak typickým werichovským humorem moudrého klauna.
Hraje divadelní sdružení ve složení František Xaver Watzl a Jirka Krška Kolumbus. Hudební doprovod Jirka Krška – kytara a heligonka
Představení FIMFÁRUM bylo oceněno za herecký výkon Františka Watzla a dále za hudební provedení na divadelním festivalu MINITEÁTRO Havířov 2014.
Délka pořadu: 55 minut.

„CESTA DO BETLÉMA S RYBNÍKÁŘI“ – adventní pořad

Advent je sice časem rozjímání ale když se chce mladá holka vdávat, zamotají se touhy po lásce i do příprav na Vánoce. Taková holka v touze zajistit si ženicha, lomcuje březovým keřem, buší do kurníku, honí po návsi kdejakého psa a snaží se spojit s magickými silami. Známé i neznámé, vážné i veselé vánoční zvyky koledování a písničky vás čekají v pohádkovém vyprávění „Cesta do Betléma“ s hudebně-divadelní skupinou Rybníkáři.
Délka pořadu: 55 minut.